11.4 C
Koplik, AL
E premte, 23 Shkurt 2018.

Ulqin : Partitë Shqiptare s’bashku mund të qeverisin pas këtyre zgjedhjeve

Sot në Ulqin u zhvilluan zgjedhjet lokale në të cilat sipas rezultateve paraprake , partitë shqiptare kanë fituar shumicën e mandateve . Sipas këtyre...

Diskursi Politik / VOTOHET PËR TË ARDHMËN E ULQINIT

Nail Draga  Zgjedhjet lokale të cilat do të mbahen të dielen me 4 shkurt, vlerësohen si zgjedhjet ma të diskutueshme në Ulqin nga koha e...

Gazeta Serbe “Blic” : Putin mund të njohë Kosovën

Vladimir Putin është i gatshëm të njohë pavarësinë e Kosovës duke sakrifikuar marrëdhëniet me Beogradin. Në analizën e saj, e përditshmja serbe“Blic” nënvizon që...

Atentat me armë në Mitrovicë , vritet lideri serb Oliver Ivanoviç / Reagon Kryeministri...

Politikani serb dhe lideri i iniciativës qytetare “Liria, Demokracia, Drejtësia” (SDP) në Kosovë, Oliver Ivanoviç është vrarë me armë zjarri mëngjesin e sotëm në...

Gjuha Shqipe , zyrtare në shtetin Maqedonas

Një lajm i mirë dhe i shumëpritur për shqiptarët në Maqedoni dhe jashtë saj, është miratimi në Parlament i propozimit, për t’i dhënë gjuhës...

Marjan Junçaj pritet të jetë Kryetari i ri i Komunes – Tuz

Revista “Fjala” mëson natyrisht jo ënde zyrtarisht që në Komunen e Tuzit drejtimi do merret nga DPS e perfaqësuar nga : Nënkryetari i Këshillit...

DY INFO NGA KOMUNA E ULQINIT

Në terësinë e veprimtarive ditore , kryetari i komunes së Ulqinit z. Nazif Cungu , gjithënjë e më shumë po tregon se po i...

BOSNJAKET KERKOJNE TE DREJTOJNE KOMUNEN E TUZIT

Pas zgjedhjeve të pjesshme për kuvendet komunale në shtetin e Malit të Zi , ku qe votuar edhe në komunen e Tuzit . Ku...

Komunes Ulqin i akordohet çmimi : “Best Practice Programme in Local Government 2017”

Në një info në rrjetin social facebook , Kryetari i komunes së Ulqinit z.Nazif Cungu shprehet rreth një promovimi për investimet në komunen e...

Gjokë Dukaj fitues i çmimit vjetor të Komunës së Tuzit

Me rastin e shënimit të 15 dhjetorit, Ditës së Komunës, pushteti vendor e vazhdoi traditën e ndarjes së çmimit vjetor, ku laureat ishin koleksionisti...

Përmbledhtas

Anila Kodra : Shans për një këngetare , të ketë bukurinë e zërit dhe...

Intervistoi : Gëzim Vuçaj  Pyetje - Pas një pause , disi të gjatë jeni rikthyer serish tek “dashuria “ juaj kënga , është tashme...

Fadil Kajoshaj për herë të tretë zgjidhet Kryetar i Kuvendit të Komunës së Tuzit...

Albert Camaj - Malesia.org Në vazhdimin e seancës konstitutive të parlamentit të komunës së Tuzit, komunë në kuader të Kryeqytetit, të mbajtur ditën e sotme...

Projekti Agro-Turizem Albania , i financuar nga USAID dhe Ambasada Suedeze ne Tirane ,...

Vlersohet se ka për qellim transformimin e gjashtë fermave agroturistike , ku janë të shpërndara dy në M.Madhe , dy në Shkoderdhe po dy...