3.6 C
Koplik, AL
E shtunë, 20 Janar 2018.

”RELIKAJ” KRENARIA E BIZNESIT JO VETEM NE MALESINE E MADHE , PROMOVON FABRIKEN E...

Reportazh Nga : Gëzim Vuçaj Mbrëmjen e ditës së hënë në qytetin e Koplikut fishekzjarret u ngriten lartë në qiell . Atje u bashkuan me...

90-VJEÇARI DOMENICO VILLONE , PËRURON NJË LIBËR JETËSHKRIMOR (Në librarinë “Alberi d’aqua”, të qytetit...

Nga : Prof.Murat Gecaj Publicist e Studiues 1. Në librin tim, “Për ju, krijuese…”, te shkrimi për një bashkatdhetare emigrante, me origjinë nga Vlora dhe banuese me familjen, në...

PËRUROHEN 4  VËLLIME , ME “KALENDARIN KOMBIAR” TË KRISTO  LUARASIT…

(500 kopje të librit do të shkojnë në biblioteka dhe institutucione) Nga : Prof.Murat Gecaj Publicist e Studiues Sot paradite, në sallën “Balsha” të “Tirana Internacional Hotel”...

Tharmi i fjalës si kodi i sentencës së shkurtër , ndryshe Me librat “1001...

Kadri Ujkaj - Kritik Letrar  M.Madhe , 20.11.2017 Kryetar i Lidhjes së Shkrimtarëve M.Madhe  Sot,me 20.11.2017,ne Njesine vendore Gruemire, M.Madhe, Lidhja e Shkrimtareve dhe Artisteve  promovoi...

Shaqir Rexhvelaj një histori suksesi !

Sot në sallën e Akademisë së Shkencave u promovuan dy vepra: "KUR BINTE NJË ZYMARE NË FESTIVALET BOTËRORE" "ARTI I TINGUJVE", nga Shaqir Rexhvelaj....

LEK IMERAJ PROMOVON KATER LIBRA NË NJË DITË

Katër kopertinat e librave ... Duket se është një prodhimtari e mbarë në krijimin dhe botimin e librave në qytetin e Shkodës....

PROMOVOHEN NE “MARIN BARLETI” NJE ROMAN DHE NJE NOVEL E TREGIME NGA SHYQYRI MOLLAJ...

Shkrimtari Shyqyri Mollaj edhe pse jeton ne Amerike dhe, tashmë është “puro” Amerikan, nuk e harron Dobraçin e tij dhe, shkodren tone të perbashkët.Dhe...

“TAKIMET E GJECOVIT”

Aktiviteti kulturor me permasa kombetare që zhvillohet në Zymë të Hasit – Kosovë , është veprimtaria më brilante që organizohet në kësi ngjarjesh kulturore,...

Libri“Malësorët” i Zef Pergeges një dhuratë e fisme për M.Madhe …

Zef Pergega hulumtuesi brilant-miku i M.Madhe”Nderi i kombit”... Sot , Lidhja e Shkrimtarëve M.Madhe ka një moment interesant dhe fatlum, promovues, për vlerat identitare,...

ZEF PERGEGA PROMOVON LIBRIN “MALESORET” NE M.MADHE

Shkrimtari dhe publicisti i njohur Zef Pergega , një Mirditor me orgjinë , një Lezhian i lindur dhe rritur , një Amerikan që në...

Përmbledhtas

Ben Blushi heq dorë nga politika dhe partia Libra

Ka qënë ky statusi në rrjetin social Facebook i z. Ben Blushi ku mjaftë qartë shpjegon arsyet pse ka vendosur të heqë dorë (përkohesisht...

KRONIKA E NJË DITE

Resmi Osmani  Shenim nga Redaksia : Sinqerisht vleresojme punën dhe krijimtarine e palodhur të shkrimtarit Resmi Osmani . Vlersojmë të citohet se në krijimet e...

Rruga e Thethit , bien dakord Bashkia Shkodër dhe Banka Botërore

Më në fund, zona turistike e Thethit do të njohë ndërhyrje nga Bashkia Shkodër. Kjo edhe falë nëj bashkëpunimi me Bankën Botërore. Ka qenë...