13.9 C
Koplik, AL
E dielë, 22 Tetor 2017.

ZËVENDËS KRYEMINISTRIA SENIDA MESI VIZITË PUNE NË KOPLIK …

Kjo fundjavë ka qënë e ngarkuar jo vetëm nga politika qëndrore dhe “përballja” parlament - prokurori, por edhe me vizitat e krerëve të lartë të...

Këshilltari i bashkise Shkoder në pritje për t’ju marrë në konsideratë , kërkesa …

Këshilltari i bashkisë Shkoder njëri nder intelektualet më të spikatur të këti qyteti , një zë i fuqishem jo vetem në këshillin e bashkise...

Incident me Fatos Nanon në Shkodër , Garda nuk e lejon të parkojë tek...

Ish-kryeministri Fatos Nano ka qënë i pranishëm mbrëmë në stadiumin Loro Borici, ku po zhvillohej ndeshja mes Shqipërisë dhe Italisë. Ajo që ka rënë...

Kryebashkiaku demokrat ne degjesen e Rames : Nese reformat kane sukses , i mbeshtes!

Kryebashkiaku demokrat i Lezhës, Fran Frrokaj ka qenë i pranishëm në dëgjesën publike të Edi Ramës për buxhetin e vitit 2018. Frrokaj i është drejtuar Ramës...

Debat në këshillin e Bashkisë Shkoder / Video …

Një ngjarje e pazakontë ndodh në sallën e këshillit bashkiak të Shkodrës ... Gjatë diskutimit të pikës 10 të rendit të ditës ‘për sistemet e...

Malësia , e para në listë – i vetmi kusht për bisedime …

Nga : Albdreams.net   Lidhja Demokratike Shqiptare, duke konfirmuar pjesëmarrjen në zgjedhjet lokale të 26 nëntorit, për Kuvendin e Komunës së Tuzit, si komunë në kuadër...

“Nëse do Berisha e shkarkon brenda 24 orësh Bashën” …

Paloka i përgjigjet Topallit ... Deklarata e bërë nga ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jozefina Topalli, një ditë më parë, se “Berisha nëse do e shkarkon...

Mirditorja me dy diploma që po sfidon politikën në Shqipëri …

Rigerta Loku mbajti një fjalim të pazakontë nga foltorja e Kuvendit. Ajo tregoi problematikat e zonave malore dhe fshatrave shqiptar, teksa kërkoi nga politika...

Viziton Shqiperine kryeministri i ri i Kosoves z.Ramush Haradinaj …

Kryeministri i Kosovës , Ramush Haradinaj i cili vizitën e parë zyrtare vendosi ta bëj në Shqipëri, ka falënderuar shqiptarët atje për mikpritje. “Më vjen...

PS Marreveshje me vehte …

Dita e martë, datë 26 shtator 2017, ka nisur me një aktivitet të rëndësishëm për politikën shqiptare. Pas shumë hezitimesh,  më në fund, Kryeministri...

Përmbledhtas

Koha e lire e një Shkrimtari …

Ky informacion rreth kohes së lirë të shkrimtarit Leke Imeraj është publikuar në rrjetin social nga gazetarja e njohur Kozeta Bruçi .  Shkodra te orfon...

25 vjetori i themelimit të Misionit Katolik Shqiptarë në Zvicer!

Erisjana Nikolla -Ju, të dashur besimtarë, me praninë tuaj këtu, e keni pasuruar Kishen me dashurinë tuaj që e keni për të, dhe me ndihmën...

Kryemadhi paralajmeron zgjedhje të reja …

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka paralajmëruar zgjedhje të parakohshme, referuar situatës aktuale në vend. Gjatë mbledhjes së Komitetit Drejtues Kombëtar të LRI-së, para...

Qëndro me ne

0TifozPëlqim
157NdjekësNdjek
4AbonentëAbonohu