11.4 C
Koplik, AL
E premte, 23 Shkurt 2018.

Sali Berisha akuza të forta drejt kryeministrit Rama : Po mbeshtet projektin antikombetar te...

Ish kryeministri Berisha me anë të rrjetit social facebook , ka ngritur akuza të cilat nuk dihet a janë të vërteta apo thjeshtë sulme...

KRESHNIK ÇOLLAKU : NËSE ËSHTË SI THONË POLITIKA GREKE , AT’HERË KEMI TRADHTI KOMBËTARE

I njohur edhe si njohës i mirë i politikes së jashtme , Kreshnik Çollaku , eksponent i lartë i demokratve Shqiptar , dhe i...

PD M.MADHE DERË E HAPUR PËR TË GJITHË , POR ME RREGULLA SHTËPIE

Demokratet e M,Madhe , kanë mbledhur kryesinë e Partisë së tyre . Në këtë mbledhje e cila është drejtuar nga kryetari i saj Anton...

Pandeli Majko vizitë pune në Itali / Emigracioni Shqiptar “Një histori suksesi”

“Një histori suksesi”është cilësuar eksperienca e emigrantëve shqiptarë në Itali, gjatë konferencës së titulluar“Itinerar shqiptar”, ku ishte i pranishëm Ministri i Shtetit për Diasporën,...

KUSH ESHTE PIKTORI QE I BERI DIZENJON KOSTUMIT ME INTERESANT TE PROTESTES?!

Në realitet kjo është një gjetje artistike . Ky burrë që thonë se ishte nga Lezha , si pjesmarrës në protesten e opozites ,...

Eduart Ndocaj ka një apel për të gjithë Shqipëtaret , bëhet fjalë për protesten...

Në redaksin e revistes "Fjala" ka mbërritur një video e  cila është publike në profilin e z. Ndocaj . Nuk po zgjatemi që ta...

Basha – Kryemadhi : Protestë madhështore , pa skenare dhune

Kreu i PD, Lulzim Basha sëbashku me kryetaren e LSI, Monika Kryemadhi në një dalje të përbashkët për mediat u kanë bërë thirrje shqiptarëve...

Fletë-Thirrje në Prokurori , revoltohet Shkelzen Berisha ngrin akuza nga më të rëndat drejt...

Në sallën parlamentare në këtë seancë u përfol dhe u debatua për djalin e ish Kryeministrit Shqiptar dhe liderit historik të PD-së z. Sali...

KËSHILI I BASHKISË NË MBLEDHJEN E RRADHES , SA PËR TË KALUAR RRADHEN

Këshilli i Bashkisë M.Madhe , në mbledhjen e saj të rradhes , si gjithënjë e kësaj herë , duket se ishte mbledhur sa për...

TE GJITHË NË GARË , PËR TU BËRË KRYETAR

Në realitet që në kohen e hartimit të listave të kandidatve për deputet në qarkun Shkoder , ku realisht kryetari i PD-së Lulzim Basha...

Përmbledhtas

Anila Kodra : Shans për një këngetare , të ketë bukurinë e zërit dhe...

Intervistoi : Gëzim Vuçaj  Pyetje - Pas një pause , disi të gjatë jeni rikthyer serish tek “dashuria “ juaj kënga , është tashme...

Fadil Kajoshaj për herë të tretë zgjidhet Kryetar i Kuvendit të Komunës së Tuzit...

Albert Camaj - Malesia.org Në vazhdimin e seancës konstitutive të parlamentit të komunës së Tuzit, komunë në kuader të Kryeqytetit, të mbajtur ditën e sotme...

Projekti Agro-Turizem Albania , i financuar nga USAID dhe Ambasada Suedeze ne Tirane ,...

Vlersohet se ka për qellim transformimin e gjashtë fermave agroturistike , ku janë të shpërndara dy në M.Madhe , dy në Shkoderdhe po dy...