3.6 C
Koplik, AL
E shtunë, 20 Janar 2018.
Hyrje Photography

Photography

From festivals in Florida to touring Dracula’s digs in Romania, we round up the best destinations to visit this October. As summer abandons Europe again this October, eke out the last of the rays and raves in Ibiza, where nightclubs will be going out with a bang for the winter break. When the party finally stops head to the island’s north.

DITELINDJA E TINKES SE “PERJETSHME”

Tetari “Migjeni”, aty ku artistja “Dive” e aktrimit Shqiptar Tinka Kurti , pati nisur rrugëtimin e saj , këtu e mbi 7o vite më...

Dukagjinasit mblidhen për rrugen e Dukagjinit

Rruga e Dukagjinit vijon te jetë nje problem serioz për banoret e kësaj zone . Për këtë arsye , anetarë të shoqates “Dukagjini” dhe...

MIQT E SKENDER DRINIT

Në 3 vjetorin e ndarjes nga jeta të shkrimtarit të njohur nga Shkodra Skender Drini , Shoqata e Shkrimtarëve Shkodër në bashkëpunim me Biblioteken...

MBREMJE MADHESHTORE NE MILANO

Ura e bashkimit , një porte e hapur për Shqiptaret kudo në Itali dhe vecanarisht në Milano tashme prej vitesh kjo Shoqate ka treguar...

Ambasada Shqiptare në Podgoricë , mbrëmje solemne për nder të festave Kombetare …

Nga : Gëzim Vucaj  Sot në mbrëmje Ambasada Shqiptare në Podgoricë ka organizuar mbrëmjen solemne në kuader të festave Kombëtare . Të ftuar të kësaj...

BAJRAKTARËT (FLAMURTARËT) E MALËSISË , LOHJA

Rubrika jonë “Story” vijon kësaj here me një cikel shkrimesh nga publicisti dhe historiani Ndue Bacaj , i cili bën fjalë për oragnizimin shoqëror...

Vjeshtë në Shkodër

Kështu do të titullohej kjo kronikë me pamje të një dite në rrugët kryesore të qytetit Shkodër. Vjeshta tashmë po tregon pushtetin e saj,...

KARIKATURE POLITIKE …

Nga : Shaban Bercaj 

Përmbledhtas

Ben Blushi heq dorë nga politika dhe partia Libra

Ka qënë ky statusi në rrjetin social Facebook i z. Ben Blushi ku mjaftë qartë shpjegon arsyet pse ka vendosur të heqë dorë (përkohesisht...

KRONIKA E NJË DITE

Resmi Osmani  Shenim nga Redaksia : Sinqerisht vleresojme punën dhe krijimtarine e palodhur të shkrimtarit Resmi Osmani . Vlersojmë të citohet se në krijimet e...

Rruga e Thethit , bien dakord Bashkia Shkodër dhe Banka Botërore

Më në fund, zona turistike e Thethit do të njohë ndërhyrje nga Bashkia Shkodër. Kjo edhe falë nëj bashkëpunimi me Bankën Botërore. Ka qenë...