13.9 C
Koplik, AL
E dielë, 22 Tetor 2017.

Forca e Kelmendit …

Nga : Anton Pllumaj  Në fshatin Nikç në të djathtë të Qafës së Dobraçes ngrihet Forca e Kelmendit. Emri i tij përfaqëson jo vetëm një...

PREK CALI , PATRIOT APO TRADHËTAR?!

NGA : SOKOL PEPUSHAJ Ka shpërthyer një debat i fortë rreth njërës nga figurat emblematike të histories sonë, Prek Cali. Pas një ndërtimi pa leje...

Bukëpjekësit e akademisë …

Pergaditi : Ledi Shamku Marrë nga Vizion.com.al Akademikët vijojnë të zgjedhin e të zgjidhen nëpër komisione reformash. Ndonëse nuk kam shpresë se do ta gjejnë rrugën...

Zoti jem është i mirë …

Nga : Elida Rusta  Kam pas gjithmonë nji mendësi t'caktume përsa i përket besimit. Unë besoj në Zot, shumë madje, por s'besoj te Zoti siç...

EKONOMIA E MBYDHUR NATYRORE JETON EDHE NE KOHET MODERNE …

Nga : Rita Kalaj Shkurtaj   Malsia gjate perjudhes se sistemit feudal,pati nje ekonomi tejet te renduar e cila zgjati deri ne kohet moderrne pa e...

Disa këshilla për mësuesit nga gjuhëtari ynë , Eqrem Çabej …

NGA : LORI KOLAJ  Ju do të bëheni mësues. Mësuesia nuk është profesion, ajo është mision. Ju do të punoni për formimin e njeriut. Gabimet...

Pse e shohim zgjidhjen , të lidhur me vdekjen ?/ Nga Manjola Arizaj Zeka

Nga : vizion.com.al Eshte kaq e pamundur te ngushellosh pese femije per humbjen e menjehershme te prinderve, aq me e rende, kur as nuk e prisnin....

Pas betimit të Metes reagon shkrimtari shkodran : Janë zbehur institucionet apo njerëzit që...

Nga : Zija Vukaj A mund të ndodhë që një ditë, një post, i cili është krijuar nga eksperienca, gjenialiteti njerëzor dhe nevoja deri në...

Gazetari dhe poeti i një profili të veçantë

-- ndryshe , ky ishte Anton Grishaj Ka ndarje dhe ndarje nga jeta.Ka ndarje që të marrin me vete si rrezatim ndjeshmërie, respekti dhe investimi...

B U R R N E S H A . . .

NGA : FADIL KRAJA E quajnë Shpresa Mati. Një grua vërtetë burrëreshë. Në kuptimin e plotë të kësaj fjale. Jeton me familjen e saj në qytetin e...

Përmbledhtas

Koha e lire e një Shkrimtari …

Ky informacion rreth kohes së lirë të shkrimtarit Leke Imeraj është publikuar në rrjetin social nga gazetarja e njohur Kozeta Bruçi .  Shkodra te orfon...

25 vjetori i themelimit të Misionit Katolik Shqiptarë në Zvicer!

Erisjana Nikolla -Ju, të dashur besimtarë, me praninë tuaj këtu, e keni pasuruar Kishen me dashurinë tuaj që e keni për të, dhe me ndihmën...

Kryemadhi paralajmeron zgjedhje të reja …

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka paralajmëruar zgjedhje të parakohshme, referuar situatës aktuale në vend. Gjatë mbledhjes së Komitetit Drejtues Kombëtar të LRI-së, para...

Qëndro me ne

0TifozPëlqim
157NdjekësNdjek
4AbonentëAbonohu