3.6 C
Koplik, AL
E shtunë, 20 Janar 2018.

Per ty Nënë!

Irena Gudha  " Njemije e nje gjera.Perpiqem te jem sa gjysma jote . Ti ishe njeriu perfekt, pa mekate.Ne ishim shoqe.Ne ishim motra.Une te doja...

Sot jemi të gjithë Florenc

Anila Sulaj Ahmataj  Nuk e kapërdijë dot këtë krishtlindje,pasi në kombin tim ka mort. Po,po ka mort,Florenci vdiq,ai nuk do të kthehet në familje i...

NJE FJALE NE VESH!

Aleksandra Pasko  Bukurine festat e fillojne qe heret. Faza pergatitore eshte e mbushur plot gezim, entuziazem, pritje te embel e plane pambarim. Ne shtepine tone...

LOTËT E ËNGJËLLIT

Resmi Osmani Tregim Në Mejë të Gjakovës, një djalë trevjeçar ishte ulur pranë prindërve të vdekur dhe ishte bërë i tëri me gjakun e tyre...

BEN , ATY KU E LE TI , NE PO VAZHDOJME !

Ishte në fakt një nga veprimtaritë më impersionuese që kishte organizuar ndonjëherë Bashkia M.Madhe dhe QKF s’bashku . Kjo e fundit , pra Qëndra...

Ndahet nga jeta: XHEVAHIRE GASHI, “FLUTURA” E VALLEVE TË MALËSISË SË GJAKOVËS (TROPOJË)…

Nga : Prof. Murat Gecaj  Publicist e Studiues Sot, në mëngjes, në Internet lexuam këtë lajm: “Me hidhërim të thellë ju njoftojmë, se u nda përgjithnjë...

I JEPET LAMTUMIRA E FUNDIT KENGETARIT ARBEN DELAJ

Kjo ditë e hënë ka qënë një ditë dhimbje , një ndarje me artistin dhe këngëtarin e talentuar të Malësisë së Madhe Arben Delaj...

NDAHET NGA JETA KENGETARI I MIRENJOHUR ARBEN DELAJ

Një lajm i rënd ka pushtuar boten e muzikes në rajonin e Shkodres . Eshtë ndarë papritur nga jeta kengëtari i mirënjohur i Malesise...

Pranë varrit të nënës !

Nga : Irma Kurti Pranë varrit tënd Nënë ndjehem në faj ashtu si atëhere kur isha fëmijë e thyeja padashur ndonjë gotë apo më vonë...

Përmbledhtas

Ben Blushi heq dorë nga politika dhe partia Libra

Ka qënë ky statusi në rrjetin social Facebook i z. Ben Blushi ku mjaftë qartë shpjegon arsyet pse ka vendosur të heqë dorë (përkohesisht...

KRONIKA E NJË DITE

Resmi Osmani  Shenim nga Redaksia : Sinqerisht vleresojme punën dhe krijimtarine e palodhur të shkrimtarit Resmi Osmani . Vlersojmë të citohet se në krijimet e...

Rruga e Thethit , bien dakord Bashkia Shkodër dhe Banka Botërore

Më në fund, zona turistike e Thethit do të njohë ndërhyrje nga Bashkia Shkodër. Kjo edhe falë nëj bashkëpunimi me Bankën Botërore. Ka qenë...