3.6 C
Koplik, AL
E shtunë, 20 Janar 2018.
Hyrje Lifestyle

Lifestyle

From festivals in Florida to touring Dracula’s digs in Romania, we round up the best destinations to visit this October. As summer abandons Europe again this October, eke out the last of the rays and raves in Ibiza, where nightclubs will be going out with a bang for the winter break. When the party finally stops head to the island’s north.

Foto / Mbesa e ish-presidentit Nishani , godet rrjetet sociale duke espozuar linjat e...

Beniada Nishani është një nga modelet më të përfolura në mediat rozë në Shqipëri dhe më gjërë . Ka punuar dhe fituar eksperienc prej vitesh...

Vlora thyen rekord , 22 Meter e lartë pema e Vitit të Ri

Nga : Anila Sulaj Ahmataj  Dedikimi dhe përkushtimi i treguar në çdo vepër dhe punë të realizuar nga shkolla Industriale Pavarsia Vlorë,ka realizuar punë interesante...

Brenda shtëpis mahnitëse së Politikanit dhe Këngëtarit “Shqiptar” …

Me zërin e tij, ai kishte arritur të rrëmbejë zemrat e mijëra fansave.Bëhet fjalë për këngëtarin e njohur Labinot Tahiri-Labi, i cili së fundmi...

Klaudia Pepa feston 25-vjetorin e rrethuar plot me dashuri , ish-bashkëshorti ia uron...

Balerina e njohur Klaudia Pepa feston sot 25-vjetorin e lindjes. Ajo ka postuar në Instagram një foto ku duket e rrethuar nga dhurata të...

Kurorezohet Miss-i i pare ne karrike me rrota …

Është mbajtur në Varshavë , në Poloni , edicioni i parë i ‘Miss Wheelchair World’, konkursi që vlerëson femrën më të bukur në botë...

LIDA HAXHIA : KEMI PATUR NJË SEZON TURISTIK TË SUKSESSHËM!

Agjensia turistike Lida Travel, tashmë gjithnjë e më shumë po tregon forcen dhe vitalitetin e punës së saj. Kështu prej shumë vitesh në këtë...

Përmbledhtas

Ben Blushi heq dorë nga politika dhe partia Libra

Ka qënë ky statusi në rrjetin social Facebook i z. Ben Blushi ku mjaftë qartë shpjegon arsyet pse ka vendosur të heqë dorë (përkohesisht...

KRONIKA E NJË DITE

Resmi Osmani  Shenim nga Redaksia : Sinqerisht vleresojme punën dhe krijimtarine e palodhur të shkrimtarit Resmi Osmani . Vlersojmë të citohet se në krijimet e...

Rruga e Thethit , bien dakord Bashkia Shkodër dhe Banka Botërore

Më në fund, zona turistike e Thethit do të njohë ndërhyrje nga Bashkia Shkodër. Kjo edhe falë nëj bashkëpunimi me Bankën Botërore. Ka qenë...