11.4 C
Koplik, AL
E premte, 23 Shkurt 2018.

Fundjava e parë e Shkurtit sjell në Vlorë , motin e çmendur …

Përgatiti : Anila Ahmataj  Rreth 24 orë Vlora po përshkohet nga një fortunë ere e fuqishme dhe stuhi shiu . Deti ngre dallgë 7 ballë...

PAS VALBONES DHE VERMOSHI ME HIDROCENTRAL

Kryeministri i Shqiperisë z. Edi Rama mësohet të ketë firmosur lejen e ndertimit të hidrocentralit më të ri në vendin tonë , ku pas...

1 ndër 100 Fshatra është edhe Fishta Lezhë …

Fishta e Lezhës është një ndër fshatrat e përzgjedhura në projektin e 100  fshatrave, që synon tju japë zhvillim këtyre zonave.Përfshirja e Fishtes në...

Tërmet me epiqender në Vermosh

Një termet i fuqishem , ka shkundur , veriun e Shqiprise . Epiqendra ka qene 12 kilometra në verilindje të Vermoshit . Lekundjet jane...

QEVERIA E KUVAJTIT PREMTON , KRAHAS NDERTIMIT TE XHAMIVE EDHE QENDRA SHENDETESORE

Me pjesmarrjen e besimtarve të shumtë ne fshatin Boriç I Madh njësia administrative Gruemirë , Bashkia M.Madhe , është inaguruar xhamia e re e...

FAMILJA SHABAJ NE ALIAJ TE KASTRATIT M.MADHE SONTE KALON NATEN NEN RREZET E HENES

Një shkendijë elektrike mendohet ti ketë shkaktuar dëme të konsiderueshme familjes së Shyqyri Hajdari , Shabaj në fshatin Aliaj , të njësisë administrative Kastrat...

Tragjike 56-Vjecari nga Shkodra bie nga Ura dhe humb jeten …

Një 56-vjeçar nga Skodra ka gjetur vdekjen në mënyrë tragjike pasi ka rënë nga ura. Sipas burimeve nga policia mësohet se Z.N., banues në fshatin...

Tregu i Shkodres drejtë prishjes …

Rreth 40 tregtare ne tregun e ndihmave ne zonen e Rusit te qytetit te Shkodres rrezikojne te dalin ne rruge . Kjo pasi Bashkia...

Produktet vendase njëlloj si të importit

Vjeshta ka sjellë edhe rritjen e cmimeve në tregjet e Shkodrës, metodat me të cilat po punohet për rritjen e këtyre cmimeve pasi produktet...

NJË PRONË QË I KTHEHET NË SHËRBIM TREGTARËVE DHE QYTETIT

Prej vitesh merkatoja e Rusit ishte një objekt që zhvatej nga persona të cilët shfrytëzonin tregêtarët në informalitet të plotë.  Sikurse po bëjmë edhe për...

Përmbledhtas

Anila Kodra : Shans për një këngetare , të ketë bukurinë e zërit dhe...

Intervistoi : Gëzim Vuçaj  Pyetje - Pas një pause , disi të gjatë jeni rikthyer serish tek “dashuria “ juaj kënga , është tashme...

Fadil Kajoshaj për herë të tretë zgjidhet Kryetar i Kuvendit të Komunës së Tuzit...

Albert Camaj - Malesia.org Në vazhdimin e seancës konstitutive të parlamentit të komunës së Tuzit, komunë në kuader të Kryeqytetit, të mbajtur ditën e sotme...

Projekti Agro-Turizem Albania , i financuar nga USAID dhe Ambasada Suedeze ne Tirane ,...

Vlersohet se ka për qellim transformimin e gjashtë fermave agroturistike , ku janë të shpërndara dy në M.Madhe , dy në Shkoderdhe po dy...