13.9 C
Koplik, AL
E dielë, 22 Tetor 2017.

UJSJELLSI MALËSI E MADHE ; DËGJESË PUBLIKE.

Në mjediset e këshillit të bashkisë Malësi e Madhe është organizuar për herë të parë në keto 27 vite, dëgjesë publike. Kësaj rradhe krahas...

Digjen dy makina në Lezhe , njëra përdorej nga kryebashkiaku z.Fran Frrokaj …

Drejtoria Vendore e Policise Lezhe njofton: “Me datë 25.09.2017, rreth orës 00:45, në Sallën Operative të Drejtorisë Vendore të Policisë Lezhë , ka ardhur...

Kthimi i vizave per shqiptaret , zyrtari europian jep pergjigjen perfundimtare …

Knut Fleckenstein thote se nuk ka asnje shans qe te kthehet regjimi i vizave ... Raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Knut Fleckenstein deklaron se...

Arrestohet 52- vjecari nga Shkodra , akuzohet per trafik njerezor …

Shtetasi Ismet Bajramaj eshte kapur ne Koplik te Malesise se Madhe ... Drejtoria Vendore e Policise Shkoder njofton: Në funksion të planit të masave “Vjeshtë...

MJETI DEL NGA RRUGA DHE BIE NE DRIN

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e së martës në hyrje të qytetit të Shkodrës, ku një automjet ka dolë nga rruga dhe...

Aksident në aksin Shkoder – Koplik

Dy turistë hungarez janë aksidentuar ne aksin Shkoder-Koplik ndërsa ndodhen jashtë rrezikut për jetën. Aksidenti  ka ndodhur në Shtoj në aksin Shkoder- Hani i...

BIE NUMRI I NXËNËSVE NË M.MADHE , TRE SHKOLLA JASHTË FUNKSIONIT!

Gjimnazi - "Sherif Hoxha " Koplik   -  Shkolla 9 Vjecare "Abdyl Bajraktari" Koplik Ne po punojmë për të zbatuar udhëzimin e ministris të...

EDHE PO DERDHE GJITHË QUMËSHTIN E SHKODRES , MOR LUSH . . .

Foto Amatore Ka zgjedhur këtë formë për të protestuar për kushtet e vështira ekonomike. Nuk është hera e parë që fermeri nga Trushi i...

JA , KJO ESHTE VELIPOJA E PARTISE……

Nga : Gezim Vuçaj Dikur. Ah .. dikur. Ishim të priveligjuar, nese na jepj mundësia te kalonim 15 ditëshin në plazhin e Velipojes. Ndersa sot...

PRESIDENTI I REPUBLIKËS NDERON TRE MALESORË E NJË SHKODRANE

Ndue Bacaj Ka qënë Presidenti i Republikes Bujar Nishani, i cili këto ditë të fundit të mandatit të tij, ka dekoruar me titujt e larte...

Përmbledhtas

Koha e lire e një Shkrimtari …

Ky informacion rreth kohes së lirë të shkrimtarit Leke Imeraj është publikuar në rrjetin social nga gazetarja e njohur Kozeta Bruçi .  Shkodra te orfon...

25 vjetori i themelimit të Misionit Katolik Shqiptarë në Zvicer!

Erisjana Nikolla -Ju, të dashur besimtarë, me praninë tuaj këtu, e keni pasuruar Kishen me dashurinë tuaj që e keni për të, dhe me ndihmën...

Kryemadhi paralajmeron zgjedhje të reja …

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka paralajmëruar zgjedhje të parakohshme, referuar situatës aktuale në vend. Gjatë mbledhjes së Komitetit Drejtues Kombëtar të LRI-së, para...

Qëndro me ne

0TifozPëlqim
157NdjekësNdjek
4AbonentëAbonohu