13.9 C
Koplik, AL
E dielë, 22 Tetor 2017.

SHOQATA KULTURORE ARTISTIKE “SALI MANI“ DHE AJO “MARTIN DRESHAJ” PEJE KOSOVE , MEMORANDUM...

Më në fund , pas atij suksesi të arritur nga ansambli artistik I shoqates kulturore artistike “Sali Mani” në festivalin mbarëkombëtarë në Vitojë Tuz...

MEMORANDUM BASHKPUNIMI SHOQATA “MARTIN DRESHAJ” KOSOVE DHE AJO ATDHETARE “MALESIA” …

Kanë ardhur në Shqiperi nga Peja Kosovë per të konkretizuar fillimin e një bashkpunimi, në dobi të kombit Shqiptarë , perfaqesues të Shoqates Vllazeria...

KARIKATURE POLITIKE …

Nga : Shaban Bercaj 

PRIFTI & HOXHA : KJOFT MALLKUA KUSH QET NGATRRIME , NDER KETA VLLAZEN…SHOQ ME...

Bashkëbisedim i ngrohtë , paqësor në mes këtyre dy klerikve , model i frymës së bashkëjetesës ndërfetare . Ky takim që shikoni në video...

SHTJEFEN IVEZAJ : UNË EDHE VARRIN DO E HAPI KËTU . . . PËR...

Natyrisht që është e pamundur, kur ndodhemi në qytetin e Tuzit, në Mal të zi, të largohem këtej pa u kthyer një herë në...

” FALIMINDERIT SHKODER ” KJO ISHTE FRAZA EMOCIONUSE E TIFOZEVE KOSOVAR …

Grupi i Tifozëve "Dardania" nga Kosova shprehu falenderimet ndaj mikpritjes së qytetit të Shkodres . Ekipi kombëtar i Kosoves ka realizuar ndeshjet kualifikuese të...

AMERIKA NJË PËLLËMBË “NËN” ZOT

Nga : Gëzim Vuçaj Vetëm pak ditë para se të realizonte shfaqjen e tij të fundit në Teatrin “Migjeni” aktori i dashur për të gjithë...

MË I MIRI NDRYSHE . . .

JONUZI ARTIST Për ne që e njohim nuk është ndonjë befasi fakti që tanimë, titullin “kampion” si rapsodi më i mirë mbarëkombëtarë e mbanë...

Rapsodi Rrustem Beqiri ; ” Sozia ” i te mirënjohurit Dervish Shaqa …

Nga : Jeta Beqiraj              30 gusht 2008, Radio Kosova, Rapsodi Rrustem Beqiri kendoi ne vitet 70-te. Por, per shkak te rrethanave...

Lucë Junçaj : Përgëzon Publikun dhe Artistat e Festivalit ” Rapsha 2017 “

  Të nderuat bashkëkombas , Malësia e Madhe për tri ditë me radhë ishte qëndër e bashkimit kulturor të të gjithe Kombit Shqiptar.... Malësia e Madhe,me...

Përmbledhtas

Koha e lire e një Shkrimtari …

Ky informacion rreth kohes së lirë të shkrimtarit Leke Imeraj është publikuar në rrjetin social nga gazetarja e njohur Kozeta Bruçi .  Shkodra te orfon...

25 vjetori i themelimit të Misionit Katolik Shqiptarë në Zvicer!

Erisjana Nikolla -Ju, të dashur besimtarë, me praninë tuaj këtu, e keni pasuruar Kishen me dashurinë tuaj që e keni për të, dhe me ndihmën...

Kryemadhi paralajmeron zgjedhje të reja …

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka paralajmëruar zgjedhje të parakohshme, referuar situatës aktuale në vend. Gjatë mbledhjes së Komitetit Drejtues Kombëtar të LRI-së, para...

Qëndro me ne

0TifozPëlqim
157NdjekësNdjek
4AbonentëAbonohu