3.6 C
Koplik, AL
E shtunë, 20 Janar 2018.

Intervistë me aktorin Joni Latifi , protagonist në filmin “Buster”

Joni Latifi protagonist në filmin "Buster" Joni Latifi është një aktor i talentuar shqiptar, lindur në Tiranë më 27 qershor 1994. Ka kryer studimet e...

Lutfie Istrefi Cuhllaj : Mbajtja e fjales ka peshë për qytetin e Rozafës …

Intervistoi : Gëzim Vuçaj  Pyetje 1 : Sot është intervista e dytë me ju , cfarë ka ndryshuar te ju që nga ajo kohë? Pergjigje...

Elena Xhina : Do të jem një zë i fuqishëm për gratë në parlament

Intervistoi : Era Çela Elena Xhina, është e treta në listën e kandidatëve për deputetë nën siglën e PDIU në qarkun e Elbasanit. Për 10...

“KAM NDJESHMËRI TË VEÇANTË, PËR KRAHINËN TONË TË BUKUR, NIKAJ-MËRTUR!…”

NGA : DEDË ZHIVANI -Bisedë, me Prof.Murat Gecaj, publicist e studiues- x) 1.Pyetja e parë, me të cilën po u drejtohemi është: A mund të na...

SHABAN BERCAJ : A E NJIHNI JU BINAKUN , SHOK I NGUSHTE ESHTE ME...

Nga : Gezim Vuçaj Bisede me artistin shumëplanësh Shaban Bercaj i cili prej shumë vitesh jeton në Bergamo të Italisë . Në këtë interviste...

Një vizitë në Kinën e largët , mrekullitë që të ofron Pekini , Hangzhou...

Interviste me gazetaren Eglantina Aliaj ... Mësuam se keni qenë për vizitë pune në Kinë. Sa është "largë" gazetaria Shqiptare nga Kina dhe anasjelltas? Në...

Eli – G : Ja këngët e mia pas perfundimit të ” Big Brother...

Pytje - Pershendetje Elsamed , Cfare na thoni per momentin apo thjesht po shijoni frytet e fames dhe punes suaj ? Përgjigje - Pershendetje per Momentin...

“RRËFIME SHPIRTI” TË NJË SERBEJE , + VIDEO …

Nga : Gëzim Vuçaj  https://www.youtube.com/watch?v=XQOM76VfrmU&t=32s Shkrimtarja ndër më elitaret Serbe për kohen, Liliana Habjanoviq Gjuroviq , është ndodhur në Shkoder, për të promovuar librin e saj:...

FARIDA RAMADANI : PUSHOJ DUKE LEXUAR DHE SHKRUAR …

Intervistoi : Gëzim Vuçaj  Pyetje : Jeni poete dhe publiciste e njohur, me shume ju "djege" vapa e poezise apo kjo aktualja ? Përgjigje : Poezia për...

ERTILA KOKA ; DASHURIA IME PER MOMENTIN ESHTE …

Intervistoi : Era Çela E them me bindje se është një nga zërat më të veçantë  në muzikën shqiptare, por jo vetëm kaq. Është një...

Përmbledhtas

Ben Blushi heq dorë nga politika dhe partia Libra

Ka qënë ky statusi në rrjetin social Facebook i z. Ben Blushi ku mjaftë qartë shpjegon arsyet pse ka vendosur të heqë dorë (përkohesisht...

KRONIKA E NJË DITE

Resmi Osmani  Shenim nga Redaksia : Sinqerisht vleresojme punën dhe krijimtarine e palodhur të shkrimtarit Resmi Osmani . Vlersojmë të citohet se në krijimet e...

Rruga e Thethit , bien dakord Bashkia Shkodër dhe Banka Botërore

Më në fund, zona turistike e Thethit do të njohë ndërhyrje nga Bashkia Shkodër. Kjo edhe falë nëj bashkëpunimi me Bankën Botërore. Ka qenë...