3.6 C
Koplik, AL
E shtunë, 20 Janar 2018.

PAS PUSHIMEVE , FILLON MESIMI NE ARSIMIN PARAUNIVERSITAR

Sistemi parauniversitar dhe ai universitar kete te henë kane nisur procesin mësimor , pas ndërprerjes se pushimeve dimerore . Në territorin e qarkut Shkoder...

ARJAN PERAJ : KOLEG , GUXONI TE MOS TREMBENI …

Jo pak , por plot 2200 mësues pritet të largohen nga sistemi . Këtë e ka deklaruar Kryeministri Edi Rama , në mbledhje me...

MES NXËNËSISH , NË LALM

-Mbresa- Nga : Drita Lushi  ”Takim për një libër”- ishte ftesa nga drejtoria e shkollës së Lalmit,si dhe nga Mikja e Poetja, që jep mesim po...

MINISTRJA NIKOLLA RIKTHEN NE ARSIM MESUESIN DEMOKRAT GJOVALIN VESHTAJ

Denoncimi i një mësuesi në portalin “Shqipëria që duam”, i kushtoi vendin e punës drejtorit të zyrës arsimore në Malësi të Madhe. Ministrja e...

” TAKOHEMI PER NJE LIBER ”

Pas atij lajmi të “bujshëm” nga bibloteka e qytetit të Lezhes , rreth nismes , takohemi per një liber, Kjo nisem tashme e vlersuar...

Shkolla 28 Nëntori : Duam një Shqipëri të pastër …

Nxënsit e shkolles 28 Nëntori të qytetit Shkoder , krahas proçesit mësimor, një vemendje të posaçme i kanë kushtuar problemeve mjedisore . Duke patur...

SINDIKATA “NDALON” IKJEN E DAR NGA SHKODRA PER NE LEZHE

Drejtoria Rajonale e Arsimit në Shkoder nuk do të zhvendoset në Lezhe . Nje lajm i tillë konfirmohet nga vetë kreu i Sindikates së...

KROSI MASIV I VJESHTES …

Qkf Malesi e Madhe me rastin e javes Europiane te Maratones organizoj ne Bajz nje Kros (2000m) me nxenesit e klasave te 9-ta te...

TAKIM PAS 50 VITESH …

Dikush flokëthinjur më shumë se të tjeret, dikush tjeter , I kerrusur më shumë se të tjeret, por dikush tjeter edhe i apo e...

Reflekse pedagogjike …

Nga : Zija Vukaj Në këtë fillim viti të ri mësimor, që është i tridhjetegjashti kam reflektuar më shumë se asnjëherë më parë. Refleksionet e...

Përmbledhtas

Ben Blushi heq dorë nga politika dhe partia Libra

Ka qënë ky statusi në rrjetin social Facebook i z. Ben Blushi ku mjaftë qartë shpjegon arsyet pse ka vendosur të heqë dorë (përkohesisht...

KRONIKA E NJË DITE

Resmi Osmani  Shenim nga Redaksia : Sinqerisht vleresojme punën dhe krijimtarine e palodhur të shkrimtarit Resmi Osmani . Vlersojmë të citohet se në krijimet e...

Rruga e Thethit , bien dakord Bashkia Shkodër dhe Banka Botërore

Më në fund, zona turistike e Thethit do të njohë ndërhyrje nga Bashkia Shkodër. Kjo edhe falë nëj bashkëpunimi me Bankën Botërore. Ka qenë...