13.9 C
Koplik, AL
E dielë, 22 Tetor 2017.

ZËVENDËS KRYEMINISTRIA SENIDA MESI VIZITË PUNE NË KOPLIK …

Kjo fundjavë ka qënë e ngarkuar jo vetëm nga politika qëndrore dhe “përballja” parlament - prokurori, por edhe me vizitat e krerëve të lartë të...

100 VJET ARSIM DHE KULTURE NE DUKAGJIN …

Eshtë zhvilluar Konferenca shkencore me tem : 100 vjet arsim dhe culturë në Dukagjin.Faza e pare re këtij aktiviteti shkencorë ka qënë vendosja e...

Dukagjinasit , dashnorë të dijes e dashnorë të jetës …

(Konferenca shkencore “100 vjet arsim në Dukagjin”) Universiteti ”Luigj Gurakuqi” Shkodër , më 14.10.2017 Kadri Ujkaj , ish-drejtor zone , në Dukagjin .   ...Kisha lexuar...

Ndahet nga jeta ish ministri Dritan Prifti …

Ish-deputeti dhe ish-ministri Dritan Prifti është ndarë nga jeta në moshën 49-vjeçare. Prifti vuante prej kohësh nga një sëmundje e rëndë në gjak  dhe u ishte...

MJESHTRI I MADH FADIL KRAJA , KA HYRE  NE PESE NJEZETESHET E JETES SE...

Sot   me daten  11 shtator  2o17 , Mjeshtri I Madh Fadil Kraja , ka mbushur plotë 86 vite.Një jëtë e mbushur plotë me mbresa...

Incident me Fatos Nanon në Shkodër , Garda nuk e lejon të parkojë tek...

Ish-kryeministri Fatos Nano ka qënë i pranishëm mbrëmë në stadiumin Loro Borici, ku po zhvillohej ndeshja mes Shqipërisë dhe Italisë. Ajo që ka rënë...

“ BURRAT VDIQEN , RROFSHIN GRATE DHE ZOJA E BERISHES ” , DY...

Promovim , apo pergim , ka here qarkullon kjo pyetje prej disa kohesh . Dhe ja duket te dy këto terma duhen perdorur sipas...

FESTA E ZOJËS SË TRIESHIT …

U ndodhëm atë ditë në qytetin e Tuzit, sëbashku me lahutarin më të mirë të kombit Jonuz Delaj. Ndonëse ky i fundit nuk e...

DËBORA E PARË . . .

Mbase do të mbahet mend gjatë në bjeshkët e Kelmendit, mysafiri i përhershëm i këtyre bjeshkëve Dëbora, duket se sivjet ka ardhur para kohe....

MARINAJ : PA “OK” E PRONARIT , NUK KA PUNIME NE KULLEN E PREKE...

Pavarësisht deklaratave te deputetit të qarkut Shkoder Tom Doshi për përfundimin e ndërtimit të kullës së Prekë Calit brenda vitit 2018- së bashkia e...

Përmbledhtas

Koha e lire e një Shkrimtari …

Ky informacion rreth kohes së lirë të shkrimtarit Leke Imeraj është publikuar në rrjetin social nga gazetarja e njohur Kozeta Bruçi .  Shkodra te orfon...

25 vjetori i themelimit të Misionit Katolik Shqiptarë në Zvicer!

Erisjana Nikolla -Ju, të dashur besimtarë, me praninë tuaj këtu, e keni pasuruar Kishen me dashurinë tuaj që e keni për të, dhe me ndihmën...

Kryemadhi paralajmeron zgjedhje të reja …

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka paralajmëruar zgjedhje të parakohshme, referuar situatës aktuale në vend. Gjatë mbledhjes së Komitetit Drejtues Kombëtar të LRI-së, para...

Qëndro me ne

0TifozPëlqim
157NdjekësNdjek
4AbonentëAbonohu