11.4 C
Koplik, AL
E premte, 23 Shkurt 2018.

KOPLIK , PREZANTOHET SKEMA KOMBËTARE E MBËSHTETJES PËR BUJQËSINË DHE ZHVILLIMIN...

Me pjesmarrjen e një pjese të fermerve , por edhe të kryepleqve dhe administratorve të njesive administrative në M.Madhe , është organizuar prezantimi i...

Kryeprokurorja shpërngulet në Tiranë , Garda merr në mbrojtje banesën e re

Pas vendimit të qeverisë për t’i paguar qiranë, Kryeprokurorja e Përgjithshme e Përkohshme Arta Marku është transferuar përfundimisht në Tiranë. Sipas burimeve për Report...

Një propozim mjaft i dobishëm e me vlerë nga Kryeministri Rama

Arben Çokaj Rama: “Kosova dhe Shqipëria do të kenë një politikë të jashtme, e jo veç ambasada dhe përfaqësi diplomatike të njëjta, por pse jo...

Koncert madhështor , rreth 300-mijë persona të pranishëm / Rita Ora : Faliminderit Kosove

Rita Ora ka qëndruar për disa orë në kryeqytetin e Kosovës, Prishtinë ku ka mbajtur një koncert edhe para publikut për përvjetorin e dhjetë...

Dua Lipa uron 10-Vjetorin e pavarsisë së Kosovës

Edhe pse fama e këngetetares është në nivelet më të larta botërore , përsëri nuk e mohon origjinën perkundrazi ndihet krenare që është Shqiptare...

Thaçi dekoron Kryeministrin Edi Rama me Medalje Presidenciale

Kryeministri i Shqipërisë , Edi Rama i ndodhur në Kosovë ku do të qëndrojë disa ditë për nderë të 10-Vjetorit të shtetësisë së Kosovës...

KUJTESË PËR 73 VJETORIN E KRYENGRITJES SË KELMENDIT

Eshtë përkujtuar 73 vjetori i përballjes së malësorëve të Kelmendit me diktaturën. Përkujtimi i kësaj ngjarje , është rikthim në kujtesen e njëres prej...

Në vend të një urimi për Shën Valentinin , ditën e bekuar të dashurisë.....

Nga : Ndue BACAJ Dikun kam lexuar një kushtim që tregonte “forcën” e dashurisë me fjalët :”Për Atdheun jap dashurinë , për dashurinë jap...

Deklaratë e Zonjës Voltana Ademi , ” Kryetare e Shoqatës së Bashkive të Shqipërisë...

Jam sot përpara jush në cilësinë e Kryetares së Shoqatës së Bashkive të Shqipërisë, natyrisht edhe si Kryetare e Bashkisë së Shkodrës për të...

RAZMA I PRET TË DASHURUARIT ME FLOKËT E DËBORES

Sa jemi kthyer nga Razma piktoreske . Dëbora aty jo vetëm që nuk pushonte , por sipas të dhënave sinoiptike deri në oren 12...

Përmbledhtas

Anila Kodra : Shans për një këngetare , të ketë bukurinë e zërit dhe...

Intervistoi : Gëzim Vuçaj  Pyetje - Pas një pause , disi të gjatë jeni rikthyer serish tek “dashuria “ juaj kënga , është tashme...

Fadil Kajoshaj për herë të tretë zgjidhet Kryetar i Kuvendit të Komunës së Tuzit...

Albert Camaj - Malesia.org Në vazhdimin e seancës konstitutive të parlamentit të komunës së Tuzit, komunë në kuader të Kryeqytetit, të mbajtur ditën e sotme...

Projekti Agro-Turizem Albania , i financuar nga USAID dhe Ambasada Suedeze ne Tirane ,...

Vlersohet se ka për qellim transformimin e gjashtë fermave agroturistike , ku janë të shpërndara dy në M.Madhe , dy në Shkoderdhe po dy...