Arrestohet 52- vjecari nga Shkodra , akuzohet per trafik njerezor …

0
717
Shtetasi Ismet Bajramaj eshte kapur ne Koplik te Malesise se Madhe …
Drejtoria Vendore e Policise Shkoder njofton: Në funksion të planit të masave “Vjeshtë 2017” nga ana e Seksionit për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme, në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Malësi e Madhe, u arrestua në flagrancë shtetasi:
Ismet Bajramaj , 52 vjeç, banues në lagjen “Salo Halili” Shkodër.
Arrestimi i shtetasit Ismet Bajramaj u bë pasi në qytet Koplik, Malësi e Madhe, u kap në flagrancë duke transportuar me automjetin e tij tip Volkswagen me targë AA 151 GD, 2 shtetas të huaj Palestinez, në drejtim të Malit të Zi
Nga veprimet hetimore të kryera, rezulton se shtetasit e huaj kishin si destinacion vendet e BE.
Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër për veprën penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve”.

SHARE
Artikulli i mëparshëmFILXHANI I FALLXHORES …
Artikulli tjetërKthimi i vizave per shqiptaret , zyrtari europian jep pergjigjen perfundimtare …
Revista "FJALA" është në treg për shtypin shqiptar, por edhe më gjerë, që nga viti 2012, por nga vlerat që mori dhe ofroi, kjo revistë bashkangjitur dhe me aktivitete social-kulturore, lindi ideja për të krijuar për ju të dashur lexues edhe këte uebfaqe...

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here