Armand Duka rizgjidhet për të pestën herë në krye të FSHF-së

0
153
Ka përfunduar raundi i dytë i votimit për kreun e FSHF-së . Në përfundim të këtij votimi  , Presidenti aktual , Armand Duka , me mbi gjysmat e votave të fituara , rizgjidhet për herë të pestë , në krye të këtij organizimi të futbollit shqiptar . Kandidati rival i tij , Bashkim Fino.

Më herët raundi i parë i votimit për Presidentin e FSHF-së , është fituar nga kreu aktual , Armand Duka , me 39 kundrejt 22 votave të Bashkim Finos . Por këto vota nuk mjaftuan pasi sipas votimit të cilësuar për këtë raund Dukës i duhen 43 vota (2/3 e votave) për rizgjedhjen si President . Nga ky raund 4 vota janë konsideruar të pavlefshme. Kandidati Bashkim Fino pretendon që zjedhjet ishin të parregullta dhe thekson se do të provojë dhe vërtetojë me anë të rrugëve ligjore .

Në raundin e dytë , mjaftonte votimi i thjeshtë, ku fituesi shpallej me  50 % + 1 të votave .

Votat

Armand Duka , 38 vota

Bashkim Fino, 24 vota

Të pavlefshme, 3 vota


SHARE
Artikulli i mëparshëmPOEZIA E TIJ ISHTE MUZIKË
Artikulli tjetërNepsi – Çfarë Do Të Thotë Për Shëndetin Tuaj
Revista "FJALA" është në treg për shtypin shqiptar, por edhe më gjerë, që nga viti 2012, por nga vlerat që mori dhe ofroi, kjo revistë bashkangjitur dhe me aktivitete social-kulturore, lindi ideja për të krijuar për ju të dashur lexues edhe këte uebfaqe...

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here