Aktualitet

Aktualitet

Thaçi dekoron Kryeministrin Edi Rama me Medalje Presidenciale

Kryeministri i Shqipërisë , Edi Rama i ndodhur në Kosovë ku do të qëndrojë disa ditë për nderë të 10-Vjetorit të shtetësisë së Kosovës , gjatë orëve të mbrëmjes është takuar me presidentin e...

Bashkia Lezhe , 300 punonjës më pak se një Vit më parë

Kriza me pagesën e pagave për administratën gjatë vitit 2017 është reflektuar ndjeshëm në strukturën e propozuar nga Bashkia Lezhë e cila u miratua pak ditë më parë me shumicë votash nga Këshilli Bashkiak...

EKO MENDJE IA “ KUJTON “ BASHKISE SE DUHET TE NDIHMOJNE

Per të dytin vit me rradhë Eko Mendje , nje organizatë forte active në qytetin e Shkodres , ngjitet në qytetin e Koplikut dhe , realisht bënë mirë ua "kujton" Malësorve , traditen e mirë...

Dy libra të studiuesit Fazli Muriqi mbi Rugovën, promovohen në Shkodër

Shkodër, Promovohen librat: Rugova Kreshnike … dhe Koshutani Heroik i Rugovës Kreshnike të studiuesit Fazli Muriqi. (+ Foto). Përg. Gëzim VUÇAJ Me daten 27 maj (2017) në sallen e bibliotekës “Marin Barleti” në Shkodër, në një...

Ben Blushi , nga sot Drejtor i Përgjithshëm i Top Channel

Ben Blushi do të jetë Drejtori i Përgjithshëm i Top Channel. Lajmin e ka dhënë vetë Presidentja e kompanisë, Vjollca Hoxha në një komunikimin që ka bërë me drejtuesit e departamenteve të Top Channel...

100 VJET ARSIM DHE KULTURE NE DUKAGJIN …

Eshtë zhvilluar Konferenca shkencore me tem : 100 vjet arsim dhe culturë në Dukagjin.Faza e pare re këtij aktiviteti shkencorë ka qënë vendosja e pllakave perkujtimore në qelat e kishave , ku është hapur...

HERA E PARE …

E PARA DITE…… Edhe pse dita e pare largohet aq shumë sa nganjëherë nuk mbahet mend se kur ka qënë ajo ditë . Perseri gjërfat më të bukura i perkasin t’pares ditë.Kësisoj edhe dita e...

SHKRIMTARIT DHE BOTUESIT PJETER JAKU I JEPET TITULLI : ” NDERI I QARKUT LEZHË...

Lezha perëherë ka qënë dhe ndaj mbetet një vater e ngrohtë për poetet , shkrimtaret , gazetaret dhe botuesit e ndryshem , të cilet kanë bërë emer në letersinë Shqipe . Ndaj dhe vlersimet...

Kryeministri shperblen me drekë deputetet e tijë

/KohaJone Sot grupi parlamentar i PS-së drekon në një restorant luksoz në Tiranë. Emrin e restorantit nuk po e shkruajmë se bëjmë reklamë falas!Masat për një drekë të tillë të bollshme dhe ku do vlojë...

FATKEQSIA THELLOHET , HUMB JETEN I RIU QE U PERFSHI NGA FLAKET NE VELIPOJE

Kështu qenka shkruar për familjen "Zenuni " Djaloshi që u përfshi në flakët e restorantit të familjes së tijë në përpjekje për të shpëtuar të atin por pa rezultat , fatkeqsisht humbi jeten në...