2018-ta NIS ME NJË MESAZH “ VIT TË MBARË O SHKODËR ”

0
140

“Vit të mbare o shkoder”, ka qene ky titulli i aktivitetit te organizuar nga Arqipeshkvia Metropolitane , Shkoder Pult ne bashkepunim me Komunitetin Sant Egidio dhe Komisionin Drejtesi dhe Paqe në kuader të dites nderkombetare të paqes . Në Teatrin Migjeni kanë interpretuar artiste të rinj të cilet kanë përcjelle një atmosfere festive në kete dite mesazhesh megjithëatë , Arqipeshkvi i Dioqezes Shkoder ka përcjelle edhe mesazhin e Papa Franceskut për vitin 2018-te i cili ka qënë i perqendruar tek emigrantët 

… … … 

ADEMI : EMIGRACIONI NJË SFIDË E TË GJITHËVE

Kryetarja e Bashkisë Shkodër , Voltana Ademi , vleresoi harmonine fetare që ekziston në Shkoder , por tregoi edhe sfidën e këtyrë viteve , emigrancionin . Dita boterore e paqes nisi të kremtohej ne vitin 1967 , një vit i cili shenohet me germa e të errëta në historine e Shqiperise pasi u mbyllen institucionet fetare , nderkohe qe ky eshte viti 51 qe kjo date kremtohet me mesazhe për mbare njerezimin .

SHARE
Artikulli i mëparshëmMESUESIT NJE ORE GREVE …..
Artikulli tjetër14 VITE NGA TRAGJEDIA E 9-JANARIT , FAMILJARËT : BESIM TEK VETTINGU
Revista "FJALA" është në treg për shtypin shqiptar, por edhe më gjerë, që nga viti 2012, por nga vlerat që mori dhe ofroi, kjo revistë bashkangjitur dhe me aktivitete social-kulturore, lindi ideja për të krijuar për ju të dashur lexues edhe këte uebfaqe...

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here